Kielce dnia 4.05.2020 roku

KOMUNIKAT Nr 1

 

dot. wycieczki do Grecji

Zarząd Związku wobec zaistniałej sytuacji w kraju i na świecie związanej z zakażeniami koronawirusem COVID-19, w nawiązaniu do zawartej umowy
o organizację imprezy turystycznej pod nazwą: Grecja 7 dni Samolot [ID: 10558] w terminie od 11.06. do 18.06.2020 roku poprosił organizatora o udzielenie informacji, jakie działania zamierza podjąć INDEX Biuro Podróży w związku z naszą ww. imprezą.

Index Biuro Podróży odpowiedziało na ww. maila.

W nawiązaniu do przesłanego maila oraz rozmowy telefonicznej , chciałabym Pana troszkę uspokoić. Wiem że uczestnicy wycieczki boją się zarówno o swoje zdrowie wynikającez epidemii wirusa, jak również o pieniążki wpłacone na wycieczkę do Grecji.Państwa pieniądze są u nas bezpieczne. Nikt nigdy nie straci ani złotówki z wpłaconej do nas zaliczki. Jesteśmy jednym z największym biur podróży w Polsce i gwarantuję, że przetrwamy ten trudno dla nas okres. Polisa ubezpieczeniowa , którą posiadamy opiewa na 4 200 000 zł (cztery miliony dwieście tysięcy złotych ) to jeden z argumentów , że powinni się Państwo nie martwić że Wasze pieniądze przepadną. Nasze biuro na pewno nie zbankrutuje – tak jak się często wspomina w mediach o turystycznych podmiotach. Dodatkowo kilka lat temu rząd wprowadził tzw. fundusz gwarancyjny, który odprowadzamy w kwocie 10 zł od każdego uczestnika naszych wycieczek. To jest również zabezpieczenie przed utratą pieniążków. Rocznie podróżuje z nami ok 60000 osób dlatego też nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek nieuczciwe zabiegi w stosunku do naszych klientów. Natomiast co do wycieczki do Grecji – jest jeszcze sporo czasu do terminu jej odbycia się, ale rozumiem też Państwa obawy wynikające z podróży. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kiedy epidemia się skończy i kiedy świat wróci do normalności. To sytuacja nowa także i dla nas więc nie potrafimy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy wycieczka będzie mogła się odbyć. Dlatego też aby już na tym etapie zadbać o Państwa komfort psychiczny możemy zaproponować trzy warianty dotyczące wyjazdu :
1. Rezygnacja z wycieczki już w tej chwili przy czym zwrot należności nastąpi po 194 dniach czyli w listopadzie 2020 roku.
2. Zmiana terminu wycieczki na taki jaki będzie Państwu odpowiadał. W grę wchodzi również rok 2021 przy czym cena imprezy lotniczej będzie podana dopiero po otrzymaniu cen od linii lotniczych najwcześniej w listopadzie 2020 roku.
3. Anulacja wyjazdu z wystawieniem Voucheru na wpłaconą kwotę zaliczki czyli 16396 zł do wykorzystania na inną imprezę turystyczną do 31.12.2021 .

Proszę się zastanowić nad rozwiązaniami, przedyskutować wszystkie opcje i skontaktować się ze mną. Jest jeszcze sporo czasu. Rozumiem że w tej chwili wszyscy Państwo pracujecie zdalnie, dlatego też z decyzją możemy się wstrzymać nawet i do połowy maja.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Wróbel
Dział Turystyki Zagranicznej
INDEX Biuro Podróży
# # # # #

Wobec powyższego Zarząd Związku zwraca się do uczestników wycieczki - do Grecji, który wariant chcą wybrać. Odpowiedzi proszę przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w terminie do 15.05. 2020 roku.
Nadmieniam, że Zarząd przeanalizuje wybrane rozwiązania i podejmie stosowne decyzje w tej sprawie, o których zostaniecie poinformowani.

                                                                                                                                                                   Za Zarząd
                                                                                                                                                                   Aleksander Sieradzan

Copyright@2015 ZTEiR-nszzp - Wykonanie www.detkomp.pl